Autentificare

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Minifotbal | În weekend are loc ediția a VII-a a Cupei Futsal Carei Foto: Cupa Futsal Carei

Minifotbal | În weekend are loc ediția a VII-a a Cupei Futsal Carei

Evaluaţi acest articol
(8 voturi)
Sâmbătă și duminică (07, 08 ianuarie), în sala de sport a Colegiului Tehnic “Iuliu Maniu” din Carei se va desfășura ediția a VII-a a Cupei Futsal Carei.
Până astăzi, la competiție s-au înscris 13 echipe din Oradea, Baia Mare, Satu Mare, Cristuru Secuiesc, Odorheiu Secuiesc, Câmpia Turzii, Negrești Oaș, Sanislău, iar organizatorul competiției mai așteaptă confirmări și înscrieri pentru a definitiva lista celor 16 echipe.
Sâmbătă, începând cu ora 08.00 se vor juca meciurile din grupe, iar duminică, de la ora 09,00, se vor juca fazele finale.
Organizatorul competiției, Kovacs Szabolcs, a pregătit pentru câștigători diplome, medalii, cupe și premii în bani.
Cele 13 echipe înscrise:
1. IPSE (Odorheiu Secuiesc)
2. Vonal (Cristuru Secuiesc)
3. Bar Gaz (Câmpia Turzii)
4. DR Browns (Baia Mare)
5. FC Classico (Baia Mare)
6. Malaria (Oradea)
7. Power (Satu Mare)
8. Sentierri (Satu Mare)
9. Oașu (Satu Mare)
10. Gladiatorii (Negrești Oas)
11. TSE Rent a Car (Satu Mare)
12. Prietenia Doba (Satu Mare)
13. Baratok (Sanislău)

Share this post

Submit to FacebookSubmit to Twitter
Valentin Păduraru

E-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Lasă un comentariu

Clasamente fotbal județean

  1. ELITE
  2. Liga 4 A
  3. Liga 4 B
  4. Liga 5
Team
Played Wins DRAW Lost Goals score Goals conceded Points Home Points Away Points
1 Crasna Moftinu Mic 10 9 1 0 28 6 15 13 28
2 Ştiinţa Beltiug 10 8 0 2 27 16 12 12 24
3 Energia Negreşti 10 7 1 2 24 13 15 7 22
4 Talna Oraşu Nou 10 7 0 3 34 15 9 12 21
5 CSM Victoria Carei 10 5 2 3 18 13 16 1 17
6 Recolta Dorolţ 10 4 3 3 21 14 6 9 15
7 Turul Micula 10 3 3 4 31 18 4 8 12
8 Voinţa Babţa 10 2 2 6 21 22 1 7 8
9 FC Certeze 10 1 2 7 11 39 4 1 5
10 Voinţa Doba 10 1 1 8 15 40 4 0 4
11 Dari Lipău 10 0 1 9 10 44 0 1 1
Team
Played Points
1 Unirea Păulești 13 31
2 Someşul Oar 13 26
3 Viitorul Vetiş 13 25
4 Dacia Medieşu Aurit 12 25
5 AS Livada 13 24
6 Speranța Halmeu 13 21
7 Sportul Botiz 13 20
8 Șoimii Mădăras 11 17
9 Viile Satu Mare 13 16
10 Venus Dumbrava 12 13
11 Victoria Apa 13 12
12 Voinţa Lazuri 13 9
13 Atletic Craidorolț 12 6
14 Someşul Odoreu 12 6