Fotbal feminin | Fetele de la Juniorul Satu Mare au câștigat al doilea meci consecutiv

După victoria importantă obținută în etapa trecută, pe teren propriu, 3-1 cu CS Ineu, fetele de la Juniorul au bifat a doua victorie din acest sezon pe terenul sintetic din Someșeni împotriva echipei a II-a a Olimpiei Cluj.
A fost un meci dificil în care sătmărencele au fost conduse la pauză cu scorul de 3-1 însă au dat dovadă de tărie de caracter și au revenit după pauză, au egalat și în minutele de prelungiri au marcat golurile victoriei prin Ioana Borodi (min. 92) și Tania Mare (min. 93). Ioana Borodi a fost din nou cea mai bună jucătoare a echipei pregătite de Liviu Ivasuc, cele patru goluri marcate fiind decisive în obținerea victoriei. Alături de Ioana au mai marcat Julia Ilyes și Tania Mare.
Etapa următoare Juniorul Satu Mare va juca pe teren propriu, duminică, 30 octombrie, în compania echipei Olimpic Star Cluj.

Olimpia 2 Cluj 4 - 6 Juniorul Satu Mare (3 - 1)
Marcatoare: Ioana Borodi (4 goluri), Tania Marc și Julia Ilyes;
Stadion: Victoria Someșeni (sintetic), Cluj;
Arbitru: Dreve Dan Florin (Cluj Napoca);
Asistenți: Pojar Paul Bogdan (Cluj Napoca) și Popa Dragoș Daniel (Băișoara);

Juniorul Satu Mare: Alexandra Ionescu - Andreea Tătăran, Ioana Frangolga, Adelina Vidican, Andrea Rakos, Patricia Grad, Tania Mare, Julia Ilyes, Szucs Ivette, Barbara Bai, Ioana Borodi;
Au mai jucat: Denisa Oșan și Alexandra Cârlig
Antrenori: Călin Domuța și Liviu Ivasuc;